Platforma handlowa KW.pl jest projektem firmy Turbo Trade sp. z o. o., która została zawiązana przez firmę VBS Projekt sp. z o. o. posiadająca ponad 10-letnie doświadczenie na rynku IT. Firma rozpoczęła swoją działalność w 2002 roku początkowo o charakterze lokalnym, projektując małe i średnie serwisy internetowe. Wraz z rosnącym doświadczeniem programistycznym i upływem lat zdobyła renomę na rynku oprogramowania dla firm. W następnych latach jako firma stworzyliśmy kilkanaście dużych sklepów internetowych. Owocem tych działań, było powstanie projektu mSite.pl, który zrewolucjonizował obsługę naszych klientów, jednocześnie ułatwił prace firmy, a samym klientom dał możliwość obniżenia kosztów ponoszonych na działalność sklepu. Jako firma obsługujemy kilkaset sklepów internetowych, kilka dużych portali tematycznych, takich jak mKontakt.pl, VBS.pl. Firma ściśle współpracuje z innymi firmami, zajmującymi się projektowaniem oprogramowań i handlem w Internecie takimi jak np.: Meteoryt.pl. Nasze doświadczenie jest gwarancją najwyższej jakości oraz stabilności projektowanych przez nas systemów. Jakość serwerów firmowych, gwarantowana jest przez znak ISO 9001:2000.
    W 2009 roku wykorzystując naszą znaczącą pozycję na rynku IT i doświadczeniu w handlu internetowym powstał pomysł o stworzeniu platformy handlowej. W 2010 roku VBS Projekt po 8 latach działalności została przekształcona w sp. z o. o., a w roku 2011 powołana do życia sp. z o. o. Turbo Trade, która jest właścicielem platformy handlowej KW.pl.Turbo Trade sp. z o. o.
ul. Chrobrego 4/28
12-100 Szczytno N-7451842756 R-281353315 KRS 0000401289
Kapitał zakładowy 400.000 PLN


 

Twórcy portalu

 

Sławomir Miesiak – inżynier, prezes zarządu, brał udział we wdrażaniu mi.n pierwszego w Polsce projektu płatniczych kart z mikroprocesorem w standardzie EMV, kart lojalnościowych VITAY dla PKN Orlen, opracowaniu i wdrożenie projektu systemu płatniczego wielocentrowego dla sieci handlowych umożliwiającego autoryzację kart płatniczych bezpośrednio w bankach. Wdrożenie systemu karty członkowskiej i rabatowej dla ponad 40 dużych projektów informatycznych i handlowych. Wieloletni członek Państwowych Komisji Normalizacyjnych PKN ds. Kart Identyfikacyjnych oraz ds. Bankowości i Usług Finansowych.

 

Artur Samojluk – inżynier, wiceprezes zarządu, autor dwóch książek („Sprzedawaj w sieci”, „Magia ognia: w Krainie Azastesa”), programista, autor systemów: mSite.pl, VBS.com.pl, ISU.pl, współautor systemów: mKontakt.pl, Meteoryt.pl, współautor programów fiskalno-fakturujących „Asystent”. Współtwórca Telewizji Rolniczej "TVR" – członek rady nadzorczej.


Dominik Samojluk – inżynier, twórca ponad 20 programów z serii Asystent, służacych do obsługi firm począwszy od zarządzania firmą, a skończywszy na prowadzeniu sklepów internetowych oraz sprzedaży typu retail. Obecnie programy z serii Asystent używane są przez kilka tysięcy firm. Specjalista od technologi CRM, systemów fakturująco-fiskalnych i rozwiązań technologicznych, bazo danowych. Autor popularnego portalu randkowego mKontakt.pl, skupiającego kilkaset tysięcy użytkowników. .

 

O portalu

 

Wchodzimy na rynek platform handlowych i portali aukcyjnych z nową jakością i wizją. Oferujemy nowe możliwości dla firm zajmującymi się handlem w sieci. Nasz serwis jest szansą dla przedsiębiorców, gdyż wystawianie ofert i aukcji leży tylko po ich stronie. Możliwości oferowane przez KW.pl:

Oferty i aukcje mogą wystawiać tylko firmy, które zarejestrują się na portalu. Atutem takiej możliwości jest większa widoczność produktu, niż na innych portalach, które przepełnione są prywatnymi ofertami i aukcjami.
Nawet o 50% niższe ceny dla klientów kupujących bezpośrednio od producenta wystawiającego produkty na portalu.
Bezpieczniejsze zakupy dla klienta - zakupy tylko od zweryfikowanych sprzedawców będących firmami. Użytkownik kupujący dany produkt ma pewność, że produkt, który chce kupić jest oryginalny, a sprzedawca jest profesjonalistą.
Sprzedawcy użytkujący KW.pl mogą masowo importować i eksportować produkty ze swoich sklepów internetowych, platform sprzedażowych i portali aukcyjnych za pomocą najpopularniejszych plików o rozszerzeniu (.xml,.csv).
Firma otrzymuje własną stronę swoich ofert. Dany użytkownik poza ofertami i aukcjami, może umieścić na niej wszelkie informacje dotyczące historii swojej działalności, wiadomości odnośnie kontaktu z klientem, jakości swoich produktów itp. Poza tym, będzie mógł pozycjonować swoją stronę, dzięki temu zbuduje swoją markę i pozyska nowych klientów.

Niskie koszty wystawiania aukcji i prowizji od sprzedaży. Stała cena za wystawienie oferty lub aukcji, niezależnie od kategorii. Zawsze konkurencyjny procent prowizyjny niezależny od kategorii. Ponadto dla pierwszych sprzedawców, mamy kupony gotówkowe na wystawianie ofert i aukcji.

Możliwość wykorzystania ofert i aukcji video. Użytkownik może nagrać film promujący jego produkt. Film będzie widoczny w opisie oferty lub aukcji, a klient poczuje się tak, jakby był w prawdziwym sklepie i wybierał produkt mając go naprawdę przed oczami.
Użytkownicy portalu otrzymują gwarancję profesjonalnej pomocy technicznej, która jest dostępna na każde ich pytanie pod adresem e-mail, a także dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, a mianowicie „promocji video”. W dziale „Pomoc” udostępniamy szereg filmów rozwiązujących najczęstsze dylematy użytkowników.